Historia firmy ma początek w 1952 roku w małym miasteczku Herning w Danii gdzie dwaj stolarze Jens Ærthøj i Tage Mølholm zakładają fabrykę mebli (nazwaną od ich nazwisk). Ich celem jest tworzenie mebli wysokiej jakości i funkcjonalnych w przystępnej cenie. Pierwszym meblem, który produkują jest szafka wykończona fornirem orzechowym (materiał bardzo charakterystyczny dla marki do dzisiaj).

W latach 70, z myślą o podboju rynków międzynarodowych, firma zmienia nazwę na Denka. Wówczas głównym projektem firmy są regały i szafki na książki, dostosowane do odbiorców z różnych części świata. Pierwszy salon poza Danią już jako Bo Concept powstaje w 1993 roku w Paryżu. Następne pojawiają się we Francji, Chinach i USA. Powstaje system regałowy Basic, który spotyka się z dużym zainteresowaniem ze względu na swoją modułowość i wykończenie z mdfu pokrytego bezbarwnym lakierem. Obecnie firma może pochwalić się 260 salonami w 58 krajach!

Dziś marka Bo Concept kojarzy się z solidnością, funkcjonalnością i dobrym gustem. Swoje produkty kieruje do mieszkańców miast ceniących dobry design. Jej siłą jest skandynawskie wzornictwo - bezpretensjonalne, uniwersalne i ponadczasowe, a także spójność koncepcji wypracowana w ciągu 61 lat.

Większość mebli tej firmy jest nadal tworzona przez duńskich projektantów.

Bo Concept nawiązuje też ciekawe współprace ze światowymi designerami jak np. Karim Rashid. Czego owocem jest jadalniana kolekcja Ottawa. 
Jeśli jesteście ciekawi całej kolekcji obejrzyjcie katalog lub odwiedźcie salony w Katowicach  Krakowie, Trójmieście, Warszawie lub Wrocławiu.