Pomimo, iż krzesło Philippa Starcka - Louis Ghost zostało wykonane z przeźroczystego poliwęglanu to trudno go nie zauważyć.  Inspiracją do tego projektu był rokokowy fotel w stylu Ludwika XV. Poprzez zastosowanie ultranowoczesnego materiału projekt ten jest ponadczasowy i elegancki, ale nie pozbawiony nuty ironii. Idealnie sprawdzi się w różnego rodzaju wnętrzach - sypialniach, salonach czy też restauracjach.





O tym jak ciekawą osobowością jest Philippe Starck przekonałam się przy okazji programu Design for Life, na który parę lat temu natrafiłam w telewizji. Była to forma konkursu dla brytyjskich projektantów, w którym nagrodą był staż w biurze projektowym Starcka. Co ciekawe pierwszym zadaniem w programie nie było wcale projektowanie, a znalezienie przedmiotów w supermarkecie. Obejrzyjcie i sprawdźcie sami -  odcinek 1.  Jeśli chodzi o Philippa to trudno uwierzyć, ze ma on 64 lata, co zobaczycie w 31 minucie tego filmu.






No, ale przecież nie Philippe jest bohaterem tego posta a jego genialny projekt ;). Możecie zobaczyć jak sprawdza się w tych różnorodnych stylizacjach.





Świetnie wygląda też w towarzystwie drewna.





Oryginał produkowany jest przez firmę Kartell i kosztuje około 1000 zł. W internecie znajdziemy mnóstwo tańszych kopii. Krzesło dostępne jest w sześciu wersjach kolorystycznych z przeźroczystego tworzywa i dwóch nieprzeźroczystych - w lśniącej czerni i bieli.





Ten duch często nawiedza fanów designu.