Dzisiaj gościmy w pokoju Karoliny - młodej studentki, która poprosiła mnie o pomoc przy prze-aranżowaniu swojego pokoju, z którego najzwyczajniej wyrosła. Nie odzwierciedla on jej charakteru ani nie spełnia już wszystkich stawianych mu funkcji. Zresztą zobaczcie sami.. patrząc na rzut z dotychczasowym rozmieszczeniem pokoju w oczy rzuca się skumulowanie wielu mebli w jednym miejscu oraz brak wykorzystania wnęki. Jak wiadomo metr mieszkania w Warszawie nie jest tani więc trochę szkoda go tracić ;).


Na zdjęciach widać miszmasz kolorystyczny - szare zimne ściany (pozostałość po poprzednim lokatorze – bracie Karoliny) połączone z ciepłym różem. A do tego ciężka granatowa sofa, której materiał nie ułatwia życia właścicielce psa.


Budżet na remont tego pomieszczenia to około 2500 – 3000 złotych. Nie obędzie się tutaj bez wymiany kanapy, biurka czy rolet. Pokój ma stać się elegancki i pełen temperamentu właścicielki. Być wygodnym miejscem do odpoczynku, nauki czy też spotkań ze znajomymi. Pomieścić musi także dość dużą kolekcję książek i kobiecych szpargałów.


Ponieważ pomysłów na to wnętrze jest więcej, dzisiaj przedstawię wam pierwszą opcję, a dwie kolejne pojawią się w jutrzejszym poście. Punktem głównym pierwszego wariantu jest tapeta z podróżniczym wzorem, poprzez położenie jej na części ściany za narożnikiem wydzielimy dwie najważniejsze strefy w pokoju. Ściany pomalowane zostaną na beżowo, by być dobrym tłem dla trzech kolorów dodatków.


Postanowiłyśmy zdecydowanie ograniczyć ilość mebli – funkcję 2 foteli i sofy zastępuje jeden narożnik. Poza biurkiem i stolikiem nie mamy tutaj stojących mebli. Do przechowywania kobiecych szpargałów wybrałyśmy kubiki BESTA z Ikei z białymi i pomarańczowymi frontami. Pomimo iż mają one tylko 20 cm głębokości pomieszczą całkiem sporo rzeczy. 


Pokój podzieliłyśmy na dwie strefy. Pierwsza z nich to miejsce to spania, odpoczynku z eleganckim białym stolikiem i fioletową podłogową lampą. Przytulności dodadzą jej kolorowe poduszki.


Druga część to strefa nauki. Tu znajdą się wszystkie książki od których uginają się meble w pokoju Karoliny, które to umieścimy w zabudowanej półkami wnęce. Dodatkowym atutem będzie bliskość biurka, które oświetli lampa na wysięgniku.

Jeśli jesteście ciekawi kolejnych naszych pomysłów zapraszam jutro.