Blog istnieje już parę miesięcy nie doczekał się jednak posta przedstawiającego chociażby jedną aranżację całego mieszkania. To dziwne, bo przecież właśnie o tą całość chodzi. Gdy tylko to do mnie dotarło, szybko postanowiłam się poprawić. Sama bardzo często inspiruję się projektami innych architektów. Codziennie podczas przeglądania serwisów internetowych, zapisuje kilka wnętrzarskich realizacji (polecam do tego celu aplikację Pocket). Zaczynamy więc nową serię przedstawiającą mieszkania, które poruszają mnie swoim funkcjonalnym i estetycznym rozplanowaniem. Chciałabym by zostały z nami na dłużej. 

Na pierwszy ogień wybrałam projekt rosyjskiej architektki Natalii Akimow. Jest to małe mieszkanie, które zachwyca spójnością koncepcji i bardzo funkcjonalnym podziałem przestrzennym. Zadziwiać może tutaj brak strefy salonowej i jak na rozmiar mieszkania ogromna przeszklona garderoba.


Co najbardziej podoba mi się w tym projekcie? 

  • Świetnie rozplanowane zabudowy, meble są tutaj elementami ścian. Dużo miejsc do przechowywania przy małej powierzchni. 
  • Biel i czerń ocieplona powtórzonym w przedpokoju i garderobie kwiecistym wzorem tapety.
  • Pomimo wydzielonych pomieszczeń projekt jest spójną całością, kolorystyka i zastosowane rozwiązania idealnie do siebie pasują.
  • Mieszkanie jest bardzo przytulne.


W kuchni warto zwrócić uwagę na oświetlenie. Podwieszony sufit z reflektorami oddziela strefę kuchenną od jadalnej, blat doświetlają wiszące lampy.


Funkcję górnych szafek pełnią tutaj trzy 3 wbudowane w ściany szafy. W jednej z nich podobnie jak na przedpokoju projektantka umieściła wieszaki. 


W sypialni największe wrażenie robi przeszklona garderoba widoczna także przy wejściu do domu. Podoba mi się pomysł wyeksponowania i dekoracyjnego podejścia do tego zwykle zamkniętego i niewidocznego pomieszczenia. Właściciel nie może jednak pozwolić sobie na bałagan ;).


Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest umieszczenie stolików nocnych w zabudowie ściennej za łóżkiem.


Najmniej z całej aranżacji podoba mi się łazienka. Dobrym pomysłem jest ukrycie pralki w zabudowie wnęki, ale nie do końca przekonuje mnie mała okrągła umywalka i plastikowa zasłonka. Nie można odmówić jej jednak uroku i świetnego dopasowania do reszty mieszkania.


A teraz pytanie do Was, kto zauważył, że zdjęcia w tym poście to wizualizacje? :)

Źródło zdjęć: 1, 2.