Pierwotnie post ten dotyczyć miał materiałów, które możemy umieścić między szafkami w kuchni. Jednak przygotowując go zapisałam tyle zdjęć, że nie potrafiłam zdecydować się co wybrać. Postanowiłam, więc przybliżać Wam pomysły częściej i dokładniej. Tak, więc posty na temat szkła, kamienia, metalu muszą poczekać na publikację (jeśli coś interesowałoby Was szczególnie dajcie znać). Ta seria będzie przydatna dla tych czytelników, którzy urządzają swoje M lub planują remont.

Na pierwszy ogień chciałam pokazać Wam, bardzo „trendowe” ostatnio rozwiązanie - patchworkowe płytki (patchwork to metoda zszywania równych kawałków materiałów o różnorodnych wzorach - klik). Takie płytki pojawiają się w wielu inspiracjach i świetnie pasują do najmodniejszych białych kuchni. Sprawdzimy, więc czy da się kupić je w polskich sklepach w rozsądniej cenie.

A propos płytek w kuchni, na blogu jest już o nich jeden post, więc jeśli jeszcze go nie widzieliście, zobaczcie też rozwiązanie na jakie zdecydowałam się w swojej kuchni - klik.

A teraz odpowiedzi na dwa bardzo ważne pytania:


Do czego pasują takie "wzorzyste" płytki?


  • Świetnie nadadzą charakteru każdej nowoczesnej kuchni.
  • Przy dobrym doborze kolorystycznym podkreślą strukturę drewnianych frontów.
  • Do eklektycznych wnętrz, w których łączymy nowoczesność z nutką nostalgii. 

Do czego nie pasują takie płytki?


  • Nie łączyłabym ich z przesadnie rustykalnymi frontami lub uchwytami meblowymi to wzory grają tutaj pierwszą rolę. 
  • Do wzorzystych blatów, bardzo ważne jest by blat idealnie współgrał z płytkami dlatego wybrałabym jednolite materiały. 
Oto kilka ciekawych wzorów, które udało mi się znaleźć w sklepach, połączyłam je z przykładowymi propozycjami blatów i szafek kuchennych.Ceramstic Morocco

Do czarno - białych płytek z Ceramstic świetnie pasować będą fronty w zdecydowanych kolorach – czerwone, oliwkowe. Wybrałabym tutaj czarny blat jeśli boicie się całości w neonowym kolorze, zdecydujcie się na ciemny dół.Tubądzin Fondo

Płytki z Tubądzina świetnie prezentować się będą w tym bardzo eleganckim połączeniu z frontami w kolorze wenge i bielonego orzecha -  w podobnych odcieniach jak kolor płytek.
Opoczno Colour Connection

Opoczno proponuje nam postawić na kolor. Jeśli zdecydujemy się np. na czerwień warto podkreślić ją ciemnoszarym bądź brązowym frontem.

Vives Terrades Grafito

Ponieważ są to drugie płytki w czerni i bieli chciałam pokazać Wam inne podejście do tej kolorystyki. Tutaj stawiamy na pastelowe kolory i biały blat, odwrotnie niż w poprzednim rozwiązaniu z płytkami Ceramstic. Swoją drogą ten wzór wyjątkowo mnie zauroczył.

Vives Tassel

W tym rozwiązaniu również płytki są w pastelowych kolorach. Przy stonowanych barwach warto zróżnicować strukturę frontów - połączyć drewno z kolorem.
Niebieskie płytki idealnie sprawdzą się w towarzystwie białej kuchni z drewnianym blatem. Jednak rodzaj frontu może nadać tutaj różnorodne efekty. Dajcie znać jak podoba Wam się taki rodzaj postów, no i czy lubicie płytkowy patchwork? 

Źródło zdjęć: 

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.
Propozycje frontów -  ikea.pl